Τα ονόματα των 54 υποψηφίων βουλευτών στο Νομό Λέσβου - Ειδήσεις από τη Λέσβο | Νέα Μυτιλήνης | Νέα Λέσβου

22/6/19

Τα ονόματα των 54 υποψηφίων βουλευτών στο Νομό Λέσβου

Αναλυτικά οι συνδυασμοί και οι υποψήφιοι βουλευτές του Νομού Λέσβου για τις εθνικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019:

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1. ΑΝΔΡΕΑΔΕΛΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Γεωργίου
2. ΖΕΡΒΟΥ-ΤΕΝΤΟΜΑ ΜΑΡΙΑ του Σταύρου
3. ΚΟΤΣΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
4. ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
5. ΠΑΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευστρατίου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα
2. ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Σπυρίδωνος
3. ΓΟΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευστρατίου- Παντελεήμονα
4. ΜΑΚΡΗ ΕΛΕΝΗ του Φωτίου
5. ΧΡΥΣΑΦΗ ΜΑΡΙΑ του Μόσχου

Κίνημα Αλλαγής (ΠΑΣΟΚ-ΚΙΔΗΣΟ-Ένωση Δημ. Εθνικής Μεταρρύθμισης Ε.Δ.Ε.Μ.-Ανανεωτική Αριστερά-Προοδευτικό Κέντρο  Κινήσεις Πολιτών)

1. ΓΙΑΚΑΛΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη
2. ΓΙΑΝΝΟΥΛΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3. ΚΡΟΜΜΥΔΑ  ΛΑΜΠΡΙΝΉ του Αναστασίου
4. ΜΉΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
5. ΧΟΧΛΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΉ (ΒΑΣΩ) του Θεοδώρου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΉΣ του Παναγιώτη
2. ΚΑΚΝΑΒΑΤΟΥ ΖΉΝΟΒΙΑ του Στυλιανού
3. ΚΛΙΟΜΙΔΙΩΤΉΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚ ΛΉΣ του Ευστρατίου
4. ΚΟΜΝΉΝΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αποστόλου
5. ΠΛΑΝΤΖΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Νικολάου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΉΣ του Σάββα
2. ΖΟΥΡΕΛΗ  ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Βασιλείου
3. ΣΥΚΉ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γρηγορίου

ΜέΡΑ25
1. ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
2. ΚΟΛΙΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ακριβάκη
3. ΜΠΟΥΡΛΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ του Δημητρίου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1. ΓΙΑΝΝΟΥ ΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
2. ΓΥΛΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Μόσχου
3. ΧΑΡΑΛΑΜΠΗΣ ΜΑΡΙΟΣ του Παναγιώτη

ΕΛΛΗΝΙΚΉ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1. ΒΕΜΒΕΤΣΟΥ  ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Ευστρατίου
2. ΔΗΜΗΤΡΑΝΤΖΟΥ  ΡΟΖΑΝΑ του Κωνσταντίνου
3. ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αγγέλου

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ - ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1. ΒΑΧΤΣΑΒΑΝΗΣ  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ
2. ΛΕΩΝΙΔΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Χρήστου
3. ΤΣΑΝΑΚΉΣ ΔΉΜΉΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ - ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ
ΕΛΛΑΔΑΣ
1. ΛΕΟΝΤΗ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιπποκράτη

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1. ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΉΣ ΕΥΑΓΓΕΛ ΟΣ του Κωνσταντίνου
2. ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΉΣ ΝΙΚΟΛ ΑΟΣ του Κωνσταντίνου
3. ΧΕΛΑ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του Γεωργίου

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ
(Ο.Κ.Δ.Ε.)
1. ΜΑΝΩΛΙΑ ΕΛΕΝΗ του Ιγνατίου

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΉ ΑΡΙΣΤΕΡΉ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΉ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.
1. ΖΑΜΠΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ- ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Ελευθερίου
2. ΖΩΓΡΑΦΙΣΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Κωνσταντίνου
3. ΚΛΕΙΔΩΝΑ ΙΣΜΗΝΗ του Ιωάννη
4. ΜΑΝΑΒΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αποστόλου

ΠΛΕΥΣΉ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ-ΖΩΗ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1. ΣΙΑΜΑΝΤΖΙΟΥΡΑΣ  ΣΤΑΥΡΟΣ (ΑΚΗΣ) του Δημητρίου

Ε.ΠΑ.Μ.-Α.Κ.Κ.ΕΛ
1. ΚΙΝΙΚΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Παναγιώτη
2. ΠΑΤΣΙΑΡΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
3. ΠΕΤΡΙΤΖΙΚΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Νικολάου
4. ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ ΑΚΥΛΑΣ του Ηλία

ΚΚΕ(μ-λ)
1. ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Δημητρίου
2. ΧΟΥΒΑΡΔΑ ΙΩΑΝΝΑ του Γεωργίου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1. ΖΕΡΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χριστόφορου
2. ΚΟΥΤΛΗ ΠΑΠΑΔΟΥΛΑ του Γεωργίου
3. ΦΟΥΣΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Δείτε ΕΔΩ την π’ αριθμ. 24/2019 σχετική απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Μυτιλήνης